Zaczynamy sezon mocnym akcentem, czyli konferencją dla kobiet pod hasłem #aktywnaTy. Chcemy abyś otrzymała dawkę motywacji do startu swojej przygody ze sportem. Gdy już Cię zainspirujemy, zobaczysz jak ważna jest odnalezienie grupy wsparcia. Profidea dla Kobiet to grupa, która daje siłę kobietom, które lubią aktywnie spędzać czas. Podczas konferencji #aktywnaTy poruszymy tematy związane z motywacją, bieganiem, rowerami, bikefittingiem, regeneracją i prawidłowym odżywianiem i nawodnieniem. Dodatkowo będzie możliwość przetestowania rowerów oraz warsztaty biegowe. Chcesz zacząć, ale nie wiesz jak? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę? Przyjdź koniecznie :) Zapraszamy, Karolina i Tamara z Profidea dla Kobiet

Kup bilet już teraz

Zdecyduj się już teraz i skorzystaj z najlepszej ceny 69zł obowiązującej jedynie do 12.04.2019!

Tylko do końca marca masz gwarancję wyboru rozmiaru koszulki.

Program konferencji

Novotel Kraków City West, al. Armii Krajowej 11, Kraków

27.04.2019 Sobota

9.00 - 10.00 Rejestracja i wspólna kawa wraz z pakietem energetyzującym

Moduł I – Cel i motywacja, czyli dlaczego warto zacząć

10.00 – 10.20 Profidea dla kobiet – pierwsze kroki na rowerze szosowym – Tamara Górecka-Werońska, Karolina Kukuła

10.20 – 10.30 Gość Online – Ola Budzyńska – Pani Swojego Czasu

Moduł II – Wskakujemy na rowery

10.30 – 10.50 Podstawy treningu kolarskiego – Robert Baścik

10.50 – 11.10 Jak dobrać pierwszy rower szosowy – Karolina Kukuła

11.10 – 11.30 Jak przygotować się do wyścigu? – Małgorzata Pawlaczek

11.30 – 11.45 Pokaz mody rowerowej 🙂 – Tomasz Mocia

11.45 – 12.00 Dlaczego warto nosić dobre okulary – Cyprian Paulanis

12.00 – 12.10 Intro Szosa – Hanna Tomasiewicz-Aleksy

Moduł III – Odżywianie, nawadnianie, suplementacja

12.10 – 12.40 Kobieta aktywna a ryzyko niedoborów – Małgorzata Morawska

12.40 – 13.10 Podstawowe zasady nawadniania i żywienia w sporcie – Stanisław Kłęk

13.10 – 13.25 Jak spalać to co trzeba – Joanna Wapniewska

13.25 – 14.00 Fit Lunch – od teorii do praktyki

Moduł IV – Bikefitting. Regeneracja. Rehabilitacja

14.00 – 14.20 Okiem Bikefittera – jak osiągnąć komfort na rowerze i jeździć bez bólu – Tamara Górecka-Werońska

14.20 – 15.15 Zapobieganie kontuzjom oraz pozytywny wpływ regeneracji na efektywność treningów u kolarzy i biegaczy – Zespół Fizjotrener.com

15.15 – 15.30 Regeneracja potreningowa – Rita Malinkiewicz

15.30 – 15.45 Jak zdrowotnie przygotować się do sportu – Izabela Jastrzębska, Anna Górecka-Tuteja

Moduł V - Pobiegane

16.00 - 16.20 Życie jest lepsze w butach do biegania. Łamiemy stereotypy męczących treningów - Kelli Wróbel

16.20 - 16.35 Jak prawidłowo dobierać buty do biegania - Rafał Snochowski

16.35 - 16.45 - Losowanie nagród

17.00 - Wspólne bieganie - podział na grupy

28.04.2019 Niedziela

11.00 - 13.00 Tour de Prom - wycieczka rowerowa 40 km z przerwa na ciacho – Tamara Górecka-Werońska

Program konferencji
 • Karolina Kukuła

  Karolina Kukuła

  Profidea dla Kobiet

  W czasie studiów wkręciła się w rowerową pasję na 100%. Współzałożycielka AGH Cycling Team - w jego barwach zdobywała medale Akademickich Mistrzostw Polski.

  Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po studiach postanowiła połączyć pasję z pracą - tak zaczęła się współpraca z Tamarą Górecką-Werońską w sklepie rowerowym Profidea. Z czasem powstała myśl typowo kobiecych treningów realizowanych pod hasłem Profidea dla Kobiet, które od dwóch lat gromadzą krakowskie kobiety na wspólnych szosowych treningach. Inicjatywa stale powiększa się. Na wspólnych treningach dzieli się swoim doświadczeniem, wspiera oraz zachęca kobiety do spróbowania sił na rowerze.

  W lipcu 2018 zdobyła koszulkę Mistrzostw Polski Masters oraz wygrała Tatra Road Race oraz górską etapówkę Ochotnica 4Towers. Pokazuje, że można realizować się w sportowej pasji podchodząc do tego bez presji :)

  W wolnym czasie zwiedza świat na 2 kółkach organizując wyprawy do Norwegii, Szkocji czy Hiszpanii oraz poznając bliższą okolicę.

 • Tamara Górecka-Werońska

  Tamara Górecka-Werońska

  Profidea dla Kobiet

  Inicjatorka i współzałożycielka inicjatywy Profidea dla Kobiet w Krakowie. Prowadzi treningi rowerowo-szosowe dla grupy początkującej (Piątkowe początki) i średniozaawansowanej (Damskie poniedziałki). Przewodnik rowerowy. Dyplomowany fizjoterapeuta. Pierwsza w naszym kraju kobieta wykonująca zawód bikefitterki. Współwłaścicielka sklepu rowerowego Profidea.

  Z powodzeniem łączy wymagającą pracę menadżerską w firmie farmaceutycznej ze swoim hobby jakim są rowery. Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym i mtb firm farmaceutycznych. Instruktor narciarstwa, narciarstwa osób niepełnosprawnych i ratownik wodny. Była zawodniczka sekcji pływackiej GTS Wisła oraz Krakowskiego Klubu Szermierczego Sekcja Floret w Krakowie.

 • Ola Budzyńska

  Ola Budzyńska

  Pani Swojego Czasu

  W sieci działa jako Pani Swojego Czasu i uczy kobiety, jak wziąć czas w swoje ręce i zarządzać nim po swojemu.

  Jest autorką książki „Jak zostać Panią Swojego Czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet” oraz ebooków „Promocja i sprzedaż w biznesie online. Autentycznie bez ściemy i po ludzku” i „Czas na biznes online. Jak wystartować i nie splajtować". Prowadzi bloga paniswojegoczasu.pl, organizuje kursy online „Zrób to dziś”, "Zorganizuj się w 21 dni”, „Kurs na cel” i „Mama ma czas", nagrywa podcasty, tworzy autorskie produkty do zarządzania czasem. Nie myje okien, nie prasuje ubrań. Za to uwielbia kuchnię wege i jazdę na rowerze szosowym.

 • Robert Baścik

  Robert Baścik

  Aesculap Chifa sp z o.o.

  Absolwent Krakowskiej AWF, od 1997 instruktor kolarstwa, dyrektor sportowy w zawodowych grupach kolarskich III (pro Continental) dywizji Weltour oraz Knauf- Mikomax, trener w klubach: RMF MTB TEAM oraz KS Luboń Skomielna Biała .Przygotowuje plany treningowe dla kolarzy szosowych, MTB oraz triathlonistów. Przeprowadza testy wydolnościowe, które umożliwiają precyzyjne określenie obciążeń treningowych.

  Sport traktuje jako drogę do poznawania siebie, pokonywania własnych ograniczeń oraz sposób na odreagowanie. Uwielbia wiosenne treningi nad jeziorem Garda.

 • Małgorzata greten Pawlaczek

  Małgorzata greten Pawlaczek

  Magazyn SZOSA

  Redaktorka magazynu Szosa, kolarka, entuzjastka kolarstwa kobiet.

  Zaczepia każdego napotkanego psa. Woli róż.

 • Tomasz Mocia

  Tomasz Mocia

  ASSOS

  Pochodzący ze stolicy polskiej piosenki absolwent Politechniki Opolskiej na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterpaii. Przez całe życie związany ze sportem, od kilku lat również zawodowo. Pracuje dla firmy ASSOS of Switzerland, która słynie z zaawansowania technicznego i niesamowitej jakości swoich produktów. Dzięki temu odkrył dla siebie kolarstwo i do reszty się w nim zakochał, co pozwala mu łączyć hobby z pracą zawodową. Obecnie pracuje jako przedstawiciel ASSOSa na polski rynek.

 • Hanna Tomasiewicz-Aleksy

  Hanna Tomasiewicz-Aleksy

  Magazyn SZOSA

  Fotograf i sekretarz redakcji magazynu Szosa. Od lat związana z mediami rowerowymi. Pomysłodawczyni większości działań redakcyjnych, prowadzi też sprawy związane z działalnością wydawnictwa.

 • Małgorzata Morawska

  Małgorzata Morawska

  Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

  Absolwentka kierunku Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Obecnie adiunkt w Zakładzie Medycyny Sportowej i Żywienia Człowieka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

  Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała jako dietetyk poradni metabolicznej udzielający porad osobom m.in. z nadwagą, otyłością, chorobami układu krążenia, cukrzycą, hiperurykemią, nietolerancjami pokarmowymi, itp. Od 2011 roku jest także konsultantem żywieniowym osób uprawiających sport rekreacyjnie i wyczynowo. Obecnie współpracuje ze sportowcami reprezentującymi różne dyscypliny, między innymi, zrzeszonymi w klubach sportowych. Jest wykładowcą na kursach z zakresu Dietetyki Sportowej oraz prowadzi wykłady dla zawodników klubów sportowych. Swoją wiedzę zgłębia i aktualizuje aktywnie uczestnicząc w konferencjach naukowych i sympozjach. Aktualnie jest członkiem zespołu realizującego badania w ramach grantu pt. Projektowanie innowacyjnych przetworów z karpia typu „snack food” o charakterze prozdrowotnym przeznaczonych dla sportowców” realizowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 • Stanisław Kłęk

  Stanisław Kłęk

  Szpital Specjalistyczny im Stanleya Dudricka w Skawinie - Polskie Towarzystwo Żywienia pozajelitowego i dojelitowego

  Prof. dr hab. med. Stanisław Kłęk jest lekarzem, specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej żywienia klinicznego. Jako jeden z nielicznych polskich lekarzy uzyskał ponadto European ESPEN Diploma in Clinical Nutrition and Metabolism w 2010 roku.

  Aktualnie pełni funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Leczenia Niewydolności Przewodu Pokarmowego Szpitala Wielospecjalistycznego im. Stanley Dudricka w Skawinie. Jest autorem ponad 160 prac naukowych. Od roku 2010 pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN).

  Zainteresowania sportowe obejmują triathlon i biegi długodystansowe. Ukończone triathlony: Ironman 140.6 [Nicea 2017, Lanzarote 2018, Bolton 2018], Ironman 70.6 [Barcelona 2017, Gdynia 2018, Fortaleza 2018], dystans olimpijski [Hamburg 2014, Acapulco 2016, Iron Dragon Triathlon Kryspinów 2018]. Ukończone biegi maratońskie (10): Ateny (2012), Kraków (2008, 2010,2011, 2012, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018), Poznań (2008).

 • Joanna Wapniewska

  Joanna Wapniewska

  Gadaj Zdrów

  Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych, im. J. Matejki w Krakowie. Aktualnie asystentka w Pracowni Filmu Animowanego na rodzimej uczelni oraz reżyser filmów animowanych.

  Od kilkunastu lat zafascynowana pracą z ciałem oraz wpływem diety na komfort codziennego życia. Od 4 lat uczy metody Pilates jako Instruktor i stale podnosi swoje kwalifikacje. Doświadczenie w pracy jako trener i instruktor zbudowała prowadząc regularne sesje treningowe, organizując warsztaty oraz kursy o tematyce prozdrowotnej. Do zdrowia podchodzi w sposób holistyczny, dlatego oprócz ruchu, równie ważny jest dla niej aspekt odżywiania. Swoje działania promuje pod marką „Gadaj Zdrów”, gdzie pokazuje jak można swoje codzienne życie uczynić ciut zdrowszym, bez rezygnacji z tego co lubimy.

  Kiedy nie jest na macie, pracuje przy kolejnym projekcie artystycznym lub próbuje podnieść swoją średnią na kobiecych szosowych treningach z Profidea. Pewnego dnia na pewno wyda swoją książkę z autorskimi przepisami dla kobiet uprawiających sport amatorski.

 • Zespół Fizjotrener.com

  Zespół Fizjotrener.com

  fizjotrener.com

  Przedstawiamy zgraną ekipę fizjoterapeutów, wspólnie tworzących jedyny taki gabinet w Krakowie FIZJOTRENER.COM. Naszą mocną stroną jest fizjoterapia sportowa i przywracanie pełnej sprawności u pacjentów po urazach lub kontuzjach. W naszej pracy używamy różnych metod, natomiast najczęściej przez nas wykorzystywanymi są np. terapia manualna, masaż tkanek głębokich, suche igłowanie, pinopresura i kinesiotaping. Stale jednak podnosimy nasze kwalifikacje na różnego rodzaju szkoleniach zawodowych. Oprócz prowadzenia terapii w gabinecie zajmujemy się treningami funkcjonalnym, podczas których prawidlowa technika to podstawa każdego treningu, w różnych dyscyplinach.

 • Rita Malinkiewicz

  Rita Malinkiewicz

  New Level Sport

  Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Reprezentantka kraju podczas Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz Pucharów Świata w kolarstwie górskim.

  Absolwentka Zarządzania i świeżo upieczony Inżynier Jakości. Nie lubi marnować czasu, a jeśli coś robi to z pasją! Ambasadorka szczerego uśmiechu! Trenerka personalna. Reprezentantka marki New Level Sport.

 • Izabela Jastrzębska

  Izabela Jastrzębska

  Zawodowo lekarz pediatra oraz specjalista medycyny sportowej. Prywatnie mama 6 dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Łączy prace zawodową, ogarnianie domu i dzieci z uprawianiem sportu. Od dziecka marzyła o kolarstwie i teraz te marzenia się spełniają dzięki Profidea dla kobiet. W zeszłym roku uczestniczyła w Wyprawie Wokół Tatr z Tamarą i Karoliną. 120 km w pierwszym dniu i 1200 m przewyższeń! Dała radę i tak się rozkręciła, że potem wzięła udział w Igrzyskach Lekarzy, gdzie podczas swojego pierwszego startu zajęła 2 miejsce. Ze sportem związana jest również poprzez prowadzenie zawodników jako lekarz sportowy. Obecnie prowadzi między innymi grupę triatlonistów z Krakowa z Klubu Triwise. Być może sama w najbliższym czasie wystartuje w triatlonie.

  Dodatkowo w wolnych chwilach pisze artykuły naukowe i książki popularno-naukowe z zakresu medycyny. Wspólnie z dr Anną Górecką-Tuteja napisała książkę pt. Jak żyć z refluksem żołądkowo-jelitowym i nie zwariować. Obecnie przygotowuje kolejną książkę o refluksie u dzieci oraz o rozszerzaniu diety u dzieci z punktu widzenia pediatry i mamy. Ponadto aktywnie promuje konsultacje lekarskie on-line, będąc pionierem telemedycyny w Polsce. Założyła dwa portale oferujące porady lekarskie na odległość: www.konsultacje-lekarskie.pl oraz www.idr24.pl

 • Anna Górecka-Tuteja

  Anna Górecka-Tuteja

  Szpital specjalistyczny im. Rydygiera w Krakowie

  Specjalista otolaryngolog. Na co dzień pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, zajmuje się leczeniem schorzeń ucha środkowego, gardła, zatok przynosowych i wykonuje specjalistyczne operacje w tym zakresie u dzieci i osób dorosłych. W kręgu jej zainteresowań szczególnie pozostaje mikrochirurgia ucha środkowego. Pasją zawodową jest rola refluksu żołądkowo-przełykowego w otolaryngologii. Ten temat stał się przedmiotem pracy doktorskiej, którą obroniła w 2013 roku. Jest współautorką książki „Jak żyć z refluksem i nie zwariować.”

  Uwielbia narciarstwo, rolki, bieganie a ostatnio tower running.

 • Kelli Wróbel

  Kelli Wróbel

  zabieganakelli.pl

  Koordynator parkrun Rzeszów, ultramaratonka, obecna wicemistrzyni Polski w biegu 24 godzinnym. Pisze plany biegowe dla początkujących, blogerka. Zawodowo Hr manager a przede wszystkim mama, która za „matczyny” cel postawiła sobie to, żeby być dla dzieci inspiracją siły, determinacji, walki o swoje marzenia oraz ciężkiej pracy. Macierzyństwo nie jest dla niej wymówką do rezygnacji z realizacji swoich celów i marzeń. Biega z wózkiem, bo to jej sposób na połączenie macierzynstwa z reżimem treningowym w przygotowaniu do zawodów w biegach długodystansowych. Razem z partnerem, który trenuje 3 dyscypliny sportu do Triathlonu (pływanie, bieganie, kolarstwo) aktywnie wychowują dzieci. Dla niej biegać znaczy żyć! Swoją pasję łączy również z pracą wolontariusza pomagając przy organizacji wydarzeń sportowych. Jej marzeniem jest propagować i motywować ludzi, szczególnie kobiety, mamy, dzieci, osoby borykające się z depresją czy niską samooceną do aktywnego trybu życia. Jej cel – dawać przykład i stwarzać możliwości do rozpoczęcia przygody z bieganiem. Jak sama twierdzi „Po przebiegnięciu maratonu stajesz się innym człowiekiem, pewnym siebie, swoich możliwości, swojej siły. Patrzysz na życie z innej perspektywy. Trzeba jednak uważać, ponieważ bieganie uzależnia i jeden sukces biegowy niesie za sobą apetyt na więcej i więcej :)”

  Jak za pewne większość Kobiet wcześniej była osobą często narzekającą i niezadowoloną z siebie. Borykała się też z problemami dotyczącymi niskiej samooceny oraz akceptacji własnego ciała. To było przed bieganiem bo to, między innymi, pomogło jej zamknąć ten rozdział w życiu i zacząć na nowo - z optymizmem i wiarą w to, że życie dla niej dopiero się zaczęło.

 • Rafał Snochowski

  Rafał Snochowski

  ON Running Polska

  Zawodnik i trener z 20 letnim stażem biegowym. 3 krotny złoty medalista Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce oraz trener zawodników, którzy medale również zdobywali.

  Uczestnik Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. Swego czasu na pewnych zawodach kilka lat temu pokonał późniejszego Mistrza Świata w Maratonie :)

  O butach do biegania wie dużo, nawet bardzo dużo :), chcesz o coś zapytać - nie wahaj się ani chwili.

 • Cyprian Paulanis

  Cyprian Paulanis

  Rudy Project Polska

  Warszawiak, który każdy wolny weekend spędza w górach. Brand manager marki Rudy Project, firmy założonej we włoskim Treviso w 1985 roku. Mentalny Włoch związany z kolarstwem od 18 lat. W prezentowanych produktach ceni sobie połączenie estetyki, komfortu i ochrony, która jest niezwykle istotna dla sportowców i amatorów aktywności fizycznej na całym świecie. Narciarz, fan dobrej kawy, regularnie startujący w biegach górskich, triatlonach i wyścigach kolarskich.