MOTYWACJA, INSPIRACJA, RADOŚĆ, ROWER - #AKTYWNIMY

Chciałabym wraz z Wacławem Skarulem zaprosić Was wszystkich - Kobiety, Mężczyzn, Pary, Przyjaciół, Kumpli, Rodziny, Singli do uczestnictwa w organizowanej przez nas Konferencji #AktywniMy.

Z uwagi na panującą epidemię, postanowiliśmy zorganizować naszą Konferencję on-line. Zapewniamy jednak, że obdarzymy Was sporą dawką rzetelnej wiedzy, doświadczenia. Będzie wielu ciekawych Prelegentów i sporo tematów do wspólnej dyskusji.

Wacław Skarul to postać wyjątkowa w świecie kolarskim - trener i wykładowca akademicki, który w latach 1985-1992 był trenerem szosowej kadry narodowej, uczestniczył (w różnych rolach) w pięciu Igrzyskach Olimpijskich (Moskwa, Seul, Barcelona, Londyn,Rio). W latach 2011-2016 pełnił funkcję Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego, prowadząc polskie kolarstwo do historycznego osiągnięcia-33 medali na imprezach mistrzowskich w różnych kategoriach wiekowych, w tym 2 medali olimpijskich. 

Natomiast, ja wiele lat temu sięgnęłam po dwa kółka, by przełamać w sobie bariery fizyczne i psychiczne postępującego czasu i wyzwań, z jakimi przyszło mi się mierzyć w życiu, ale przede wszystkim, by odkryć w sobie niezrównane pokłady radości i pasji.

Teraz Was chcielibyśmy oboje zainspirować, dlatego ideą i celem organizowanej przez nas Konferencji jest promowanie jazdy na rowerze, jako sposobu i metody poprawy jakości zdrowia i życia. Naszym wspólnym marzeniem jest natchnąć jak największą ilość osób do uprawiania tej formy aktywności fizycznej.

Konferencja #AktywniMy jest dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę rowerową, oraz dla tych, którzy już stali się jej fanami i pragną doskonalić swoje umiejętności w jeździe na dwóch kółkach.

Zeszłoroczna edycja I Konferencji #AktywnaTy skierowana była do Kobiet i odniosła rewelacyjny sukces. W tym roku, w związku z  licznymi głosami ze strony środowiska kolarskiego, pragniemy zaprosić nie tylko Kobiety, lecz i Was - Panowie, Pary, Przyjaciół, Kumpli i Singli oraz całe Rodziny, by wzajemnie motywować się i inspirować do ruchu na dwóch kółkach.

Zaprosiliśmy do współpracy fantastycznych specjalistów z różnych dziedzin, którzy w prosty, przejrzysty sposób przybliżą fanom kolarstwa tę fascynującą dyscyplinę – na pewno nie powieje nudą. Będzie wiele się działo, sporo będzie do odkrycia.

Na konferencji nie zabraknie zawodników, trenerów, bikefitterów, psychologów, lekarzy sportowych, fizjologów i fizjoterapeutów, którzy w ciekawy, przystępny sposób przybliżą Wam, tę eksplozję wiedzy i doświadczenia w zakresie tematyki rowerowej. Jednym z głównych Partnerów organizowanej przeze mnie Konferencji jest profesjonalna marka rowerów BMC Switzerland.
Panele Konferencji będą opierały się o audiowizualne pokazy, w postaci webinarów, podcastów, wielu ciekawych merytorycznie prezentacji. 
Konferencja podzielona jest na bloki, i to Wy dokonacie wyboru, z jakich elementów będziecie zamierzali skorzystać:
- Motywuj, Inspiruj, Działaj.
Więcej informacji znajdziecie w agendzie zamieszczonej poniżej.

Zapraszamy do śledzenia profilu Facebook @Profidea dla Kobiet, na którym systematycznie będziemy dodawać informacje o Konferencji w naszym wydarzeniu.

Z tego miejsca pragniemy bardzo Wam podziękować za zaufanie, którym obdarzyliście nas w czasie organizacji zeszłorocznej I Konferencji #AktywnaTy oraz zaprosić Was obecnie do rejestracji Waszego uczestnictwa w tegorocznej edycji.

Z wyrazami szacunku Tamara Górecka- Werońska oraz Wacław Skarul 

Responsive Design

Responsive Design

WYSIWYG Editor

WYSIWYG Editor

Intuitive Configuration

Intuitive Configuration

 

Program Konferencji #aktywniMy

25.04. 2020 Start Konferencji on-line Gość specjalny: Wacław Skarul (Prezes Polskiego Związku Kolarskiego)

Panel I – Motywuj

25.04 sobota MOTYWUJ cz 1

20.00 Start

„Wygrać to nie zawsze znaczy być pierwszym" Wacław Skarul

„Sport a zdrowie” Izabela Jastrzębska

„Dlaczego wystarczy 30 minut dziennie aby być fit” Joanna Wapniewska

26.04 niedziela MOTYWUJ cz.2

20.00 Start

„Osobowość - Kluczowe czynniki sukcesu” Lidia Poradzisz

„Talenty – znaczenie osobowości w sporcie” Ryszka Magdalena Trener Biznesu

„Motywatory – jak utrzymać motywacje ciągłą” Katarzyna Klimczak

Panel II – Inspiruj

09.05 sobota INSPIRUJ

19.30 Start

„Mapa inicjatyw i tras kolarskich w Małopolsce” Tamara Górecka-Werońska i Jarosław Jarek Taranski

„Aplikacje do wyznaczania tras rowerowych” Karolina Kukuła

„Przegląd ciekawych miejscówek kolarskich” Patrycja Oleksik-Śmietana i Tomasz Śmietana

„Savoir-vivre na drodze" Marcin Kozioł Projekt 80 Rowerów

Panel III – Działaj

15.05. piątek DZIAŁAJ cz. 1

20.00 Start

„Badania krwi - składu masy ciała ” Natalia Grzebisz

„Fazy nacisku na pedały, technika pedałowania oraz wpływ kadencji na rozwój mięśni” Radosław Kozal

„Proces doboru roweru” Tamara Górecka-Werońska

16.05 sobota DZIAŁAJ cz.2

20.00 Start

„5 najczęstszych błędów w treningu amatorskim - jak je naprawić” Arkadiusz Arek Kogut

„Problemy zdrowotne kolarzy” Anna Górecka-Tuteja

Program Konferencji #aktywniMy
 • Tamara Górecka-Werońska

  Tamara Górecka-Werońska

  Profidea dla Kobiet

  Dyplomowany fizjoterapeuta. Pierwsza w naszym kraju kobieta wykonująca zawód bikefitterki. Ukończyła wiele kursów zagranicznych i zdobyła najwyższe certyfikaty w procesie bikefittingu. Inicjatorka i współzałożycielka inicjatywy Profidea dla Kobiet w Krakowie. Prowadzi treningi rowerowo-szosowe dla grupy początkującej (Piątkowe początki) i średniozaawansowanej (Damskie poniedziałki). Przewodnik rowerowy. Organizator konferencji kolarskich i wykładowca zagadnień z zakresu bikefittingu. Autor artykułów w magazynie Bikeboard. Z powodzeniem łączy wymagającą pracę menadżerską w firmie farmaceutycznej ze swoim hobby jakim są rowery. Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym i mtb firm farmaceutycznych. Instruktor narciarstwa, narciarstwa osób niepełnosprawnych i ratownik wodny. Była zawodniczka sekcji pływackiej GTS Wisła oraz Krakowskiego Klubu Szermierczego sekcji floret..

 • Wacław Skarul

  Wacław Skarul

  Prezes Polskiego Związku Kolarskiego

  Trener, menedżer, wykładowca akademicki. Były sportowiec i trener kolarskiej kadry narodowej. Fizjolog i nauczyciel akademicki, w latach 1985-1992 trener szosowej kadry narodowej, następnie trener i menedżer drużyny kolarskiej w Austrii. Uczestnik 5 Igrzysk Olimpijskich ( Moskwa, Seul, Barcelona, Londyn, Rio, ) w różnych rolach. Wykonał kilka tysięcy badań wydolnościowych, które stanowiły podstawę realizacji treningu wielu zawodników. Prowadził m.in. Jaskułę, Halupczoka, Sprucha, Leśniewskiego, Zamanę, Baranowskiego, Wadeckiego, Brożynę i Sypytkowskiego. W latach 2011 – 2016 Prezes Polskiego Związku Kolarskiego, który zrestrukturyzował i doprowadził w 2016 roku do historycznego osiągnięcia – 33 medali w kolarstwie na imprezach mistrzowskich w różnych kategoriach wiekowych, w tym 2 medale olimpijskie w Rio.

 • Izabela Jastrzębska

  Izabela Jastrzębska

  Lekarz Specjalista Medycyny Sportowej

  Zawodowo lekarz pediatra oraz specjalista medycyny sportowej. Prywatnie mama 6 dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Łączy prace zawodową, ogarnianie domu i dzieci z uprawianiem sportu. Od dziecka marzyła o kolarstwie i teraz te marzenia się spełniają dzięki Profidea dla kobiet. W zeszłym sezonie brała udział w Beskidzkim Klasyku oraz Majka Days. Ze sportem związana jest również poprzez prowadzenie zawodników jako lekarz sportowy. Nieustannie szkoli się. Jej szczególną pasją jest żywienie, począwszy od niemowląt, poprzez dzieci uprawiające sport, skończywszy na sportowcach seniorach. Jej drugą pasją jest refluks żołądkowo-przełykowy. Prowadzi blog www.zywieniowo.pl Właśnie wydała przewodnik dla rodziców, pozwalający bezboleśnie przejść przez rozszerzanie diety. Z dr Anną Górecką-Tuteją wydała serię E-booków dotyczących refluksu żołądkowo-przełykowego, które można znaleźć na stronie www.reflukserzy.pl

 • Joanna Wapniewska

  Joanna Wapniewska

  Gadaj Zdrów

  Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych, im. J. Matejki w Krakowie. Z wykształcenia grafik komputerowy i reżyser animacji. Kilka lat temu, z pasji do człowieka i jego ciała ukończyła kurs Instruktora Pilates.Stworzyła projekt Gadaj Zdrów, w którym promuje zdrowy styl życia jako coś naturalnego i przyjemnego dla każdego. Swoje obserwacje jako „klasyczny biurkowiec” oraz instruktor ruchu, przekuła w stworzenie autorskiej marki Nie Wolno, której misja to łamanie stereotypów o tym, że człowiek współczesny jest skazany na choroby cywilizacyjne. W swoich działaniach łączy wiedzę, doświadczenie i pogodę ducha, którymi dzieli się z każdym Podopiecznym. Nie wyobraża sobie swojego życia bez roweru szosowego, codziennej dawki ruchu, pysznego jedzenia, męża i rozpoczynania każdego dnia z pomysłem, na zrobienie czegoś lepiej.

 • Lidia Poradzisz

  Lidia Poradzisz

  Inspire

  Z wykształcenia pedagog, z pasji psycholog, z doświadczenia menadżer instytucji finansowej. Współwłaściciel INSPIRE Sourcing, konsultant, coach z blisko 30 letnim doświadczeniem biznesowym. Główny strateg i wizjoner INSPIRE Sourcing, certyfikowany coach (Practicioner Coach Diploma®), licencjonowany partner The Bridge Personality, Value View®, Advisio, Extended Disc, Way2Improve. Odpowiada za wartość i poprawność merytoryczną programów badających i podnoszących efektywność procesów w przedsiębiorstwach. Twórca metodyk badawczych i technik zdobywania informacji empirycznych. Współautorka autorskich wskaźników efektywności na stanowiskach menadżerskich do zarzadzanie operacyjnego, strategicznego, kapitału społecznego.
  Prywatnie dumna mama trójki dzieci, lubiąca tańczyć, otwarta na ludzi i wyzwania.

 • Magdalena Zając

  Magdalena Zając

  Inspire

  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zawodowo coach i konsultant prowadzący warsztaty doradcze dla top managementu, menedżerów średniego szczebla i struktur sprzedaży. Pracuje na międzynarodowych metodykach diagnozy predyspozycji osobowościowych min. The Bridge Personality, które pokazują wpływ osobowości na efektywność w biznesie ale i sukcesy w uprawianiu sportu.
  Kiedyś amatorsko uprawiała koszykówkę, siatkówkę i pchniecie kulą, a obecnie wierna swojemu stepperowi i długim pieszym wycieczkom😊 Lubi podróże, amerykańskie seriale i gry planszowe z przyjaciółmi. Wyznaje ideę, że sport nie musi być celem życia, żeby poprawiać samopoczucie i zwiększać pewność siebie.

 • Katarzyna Klimczak

  Katarzyna Klimczak

  Inspire

  Certyfikowany coach Practitioner Coach Diploma® (PCD®), trener i konsultant z 12 letnim doświadczeniem biznesowym. Certyfikowany praktyk międzynarodowych narzędzi Advisio®, IP121coach®, Extended DISC®, ValueView® Specjalizuje się w treningach indywidualnych i zespołowych z zakresu zwiększania swojej efektywności zawodowej i prywatnej oraz podnoszenia rentowności zespołów i organizacji. Prywatnie miłośniczka sportu zarówno rekreacyjnie jak i zawodowo, maratończyk. Narzędzia skutecznej motywacji stosuje również poza salą szkoleniową, pielęgnując wykształcenie sportowe u dwóch synów. Rowery uczestniczą im na co dzień w drodze do szkoły, niezależnie od pogody i pory roku

 • Karolina Kukuła

  Karolina Kukuła

  W czasie studiów wkręciła się w rowerową pasję na 100%. Współzałożycielka AGH Cycling Team - w jego barwach zdobywała medale Akademickich Mistrzostw Polski.Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po studiach postanowiła zarażać inne osoby rowerową pasją i razem z Tamarą pod szyldem treningów z profideą prowadziła grupę mtb. Z czasem powstała myśl typowo kobiecych treningów realizowanych pod hasłem Profidea dla Kobiet, które od trzech lat gromadzą krakowskie kobiety na wspólnych szosowych treningach. Inicjatywa stale powiększa się. Na wspólnych treningach dzieli się swoim doświadczeniem, wspiera oraz zachęca kobiety do spróbowania sił na rowerze. Na konferecji wyjaśni tajniki dobrze zaplanowanej trasy rowerowej bazując na doświadczeniu zebranym podczas wyjazdów rowerowych..

 • Patrycja Oleksik – Śmietana & Tomasz Śmietana

  Patrycja Oleksik – Śmietana & Tomasz Śmietana

  Małżeństwo z długim stażem, dwójką synów, kotem i piwnicą zastawioną rowerami. Dzieci: Janek i Franek również zarażeni kolarską chorobą. My od zawsze kochamy sport: zimą narty a latem jeździmy na rowerach.
  Patrycja dodatkowo uprawia nordic walking oraz uwielbia babskie wycieczki rowerowe z Profidea. Tomek w całości oddał się jeździe na rowerze oraz fotografii. Na instagramie można go znaleźć bo ukrywa się pod nickiem @cycling_tom

 • Marcin Kozioł

  Marcin Kozioł

  80 Rowerów

  Absolwent AWF w Krakowie, kierunek Turystyka i Rekreacja. Twórca Projektu 80 Rowerów, zarządza Stowarzyszeniem Travelling Inspiration, organizującym szkolenia Instruktora Turystyki Rowerowej, które prowadzi. Fundator Fundacji "Polska na rowerze" promującej Polskę, jako kierunek rowerowych podróży dla obcokrajowców. Z zamiłowania podróżnik, rowerzysta-turysta, do tej pory odwiedził ponad 40 krajów, w głównej mierze na rowerze. Turystykę rowerową uważa za najlepszą formę odkrywania i poznawania świata. Zachęca do tego wszystkich w koło. Ciebie również.

 • Dominik Długosz

  Dominik Długosz

  PM Sport

  Narciarz, amator kolarstwa szosowego. Udaje mu się łączyć obie pasje ze swoją pracą zawodową. Prywatnie jest fanem wszystkiego co włoskie, zaczynając od kuchni a na rowerach kończąc. ;) Reprezentuje markę POC w Polsce.

 • Natalia Grzebisz

  Natalia Grzebisz

  Wykładowca

  Doktor nauk o kulturze fizycznej. Wykładowca akademicki. W pracy naukowej zajmuje się biochemią i fizjologią wysiłku fizycznego oraz wpływem na nie diety, suplementacji i dopingu. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych (BikeBoard, Magazyn Bieganie, Gazeta Wyborcza, biegowki24.pl, biegambolubie.com.pl, Puls Medycyny). Współpracowała z Instytutem Sportu w Warszawie jako fizjolog w projektach ,,Talent’’ oraz ,,Identyfikacja Młodych Talentów’’, które służyły identyfikacji przyszłych mistrzów kolarskich. Była reprezentantka Polski w biegach narciarskich. Obecnie amatorsko startuje w maratonach i ultramaratonach narciarskich oraz kolarskich. Prowadzi treningowo i dietetycznie zawodników, m.in. SN Klasyk Warszawa.

 • Radosław Kozal

  Radosław Kozal

  FTI Cycling

  Właściciel firmy szkoleniowej FTI Cycling®, trener projektu FTI Sport, trener personalny IFAA, motywator.Jego kwalifikacje to wszechstronne doświadczenie (MTB, szosa, ITT), organizacja eventów i wydarzeń rowerowych, współpraca z zawodnikami oraz kilkuletni bagaż doświadczeń instruktora i trenera indoor cycling. Właściciel bloga „Przepis na trening”.
  Motto: Inspiruj, motywuj, pracuj, twórz. Nie zwlekaj!

 • Arkadiusz Kogut

  Arkadiusz Kogut

  Way2Champs

  Pierwszy w Polsce trener kolarstwa UCI, założyciel i trener w firmie Way2Champ.pl. Zwolennik łączenia nowoczesnych metod treningowych z doświadczeniem zawodniczym, zdobytym podczas 10 lat wyczynowego ścigania na szosie. Pomaga amatorom i zawodowcom w osiąganiu swojego maksymalnego potencjału w kolarstwie. Autor tekstów o treningu w Magazynie SZOSA

 • Anna Górecka-Tuteja

  Anna Górecka-Tuteja

  Szpital specjalistyczny im. Rydygiera w Krakowie

  Pasją zawodową jest rola refluksu żołądkowo-przełykowego w otolaryngologii. Jest współautorką książki „Jak żyć z refluksem i nie zwariować.” Prowadzi blog o żywieniu w refluksie www.refluksodkuchni.pl Uwielbia narciarstwo, rolki, bieganie a ostatnio tower running.

 • Robert Baścik

  Robert Baścik

  Aesculap Chifa sp z o.o.

  Absolwent Krakowskiej AWF, od 1997 instruktor kolarstwa, dyrektor sportowy w zawodowych grupach kolarskich III (pro Continental) dywizji Weltour oraz Knauf- Mikomax, trener w klubach: RMF MTB TEAM oraz KS Luboń Skomielna Biała .Przygotowuje plany treningowe dla kolarzy szosowych, MTB oraz triathlonistów. Przeprowadza testy wydolnościowe, które umożliwiają precyzyjne określenie obciążeń treningowych.

  Sport traktuje jako drogę do poznawania siebie, pokonywania własnych ograniczeń oraz sposób na odreagowanie. Uwielbia wiosenne treningi nad jeziorem Garda.

 • Daniel Wojtyna

  Daniel Wojtyna

  Zwift

  Kolarz amator, pasjonat nowych technologii w kolarstwie i treningu wytrzymałościowym. Uwielbia dobrą kawę oraz wino. Prywatnie mąż i Tata :) Reprezentuje markę ZWIFT w Polsce.

 • Krzysztof Spławski

  Krzysztof Spławski

  BMC

  Manager BMC Switzerland w Polsce, związany z kolarstwem od dziecka. Jego pasją są aspekty techniczne w kolarstwie i rowerach. Wspólne treningi i wyjazdy na wyścigi dają moc energii w życiu zawodowym. Zajmuje się również szkoleniami technicznymi oraz handlowymi.

 • Miłosz Kędracki

  Miłosz Kędracki

  Bikeboard

  W 1996 roku ślepy los zdecydował że znalazł się w gronie współzałożycieli bikeBoardu. Od samego początku silnie skłaniał się w stronę specjalizowania się w kierunku testów rowerów i ekwipunku. W chwili objęcia stanowiska redaktora naczelnego właśnie w tym kierunku profilował cały magazyn. Aktualnie nie jest już wydawcą ale wrócił na stanowisko redaktora naczelnego i wciąż się mądrzy. Śledzi trendy i nowinki choć ze względu na cwierćwieczne doświadczenie coraz trudniej go zaskoczyć. Dlatego błyskotki mocno kontestuje, a swoim podziwem obdarza rozwiązania poprawiające efektywność uzyskiwaną bez zbędnej komplikacji.

 • Jarosław Tarański

  Jarosław Tarański

  Velo Małoolska

  Bloger, dziennikarz, rowerzysta od urodzenia. Promotor turystyki aktywnej (Wydawnictwo Family Cup, Sportowy Styl, Narciarski Atlas Polski) oraz współorganizator cyklu zawodów sportowych dla amatorów (Stowarzyszenie Family Cup). Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania informatyk. Od dziecka uznaje rower za swój ulubiony środek transportu do poznawanie świata, a od ponad 20 lat objeżdża na dwóch kółkach Małopolskę. Od 2015 r. aktywnie obserwuje i promuje rozwój turystyki rowerowej w Małopolsce, prowadząc na ten temat kanały w social mediach (@velomalopolska). Jako ekspert rowerowy współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, stowarzyszeniami rowerowymi i jednostkami samorządu terytorialnego.

  Partnerzy Strategiczni