Profidea dla kobiet

„Be one with your bike”

Twoje ciało jest niepowtarzalne i taki też powinien być Twój rower. Body Geometry pozwala połączyć rowerzystę z jego bicyklem w jeden spójny organizm. Rower, na którym wygodnie się siedzi, zawiezie Cię szybciej i dalej. Z wykorzystaniem metodyki Body Geometry stworzyliśmy: obuwie, siodełka, rękawiczki i cały szereg innych produktów, dzięki którym szybciej wjedziesz pod górę, pewniej pokonasz strome zjazdy i dojedziesz do celu zmęczony, ale nie wyczerpany.Im mniej myślisz o samym rowerze, tym więcej czasu pozostaje na radość z jazdy. Podstawą optymalnych wrażeń z jazdy w każdym terenie jest prawidłowo dobrana pozycja. Pozycja, która pozwoli pokonywać podjazdy z mniejszym wysiłkiem i doda pewności siebie przy pędzie w dół. Dzięki kompleksowej wiedzy z zakresu biomechaniki i po zapoznaniu się z Twoim stylem jazdy, nasz specjalista Body Geometry Fit będzie w stanie określić optymalną pozycję. Body Geometry Fit to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów indywidualnego dopasowania roweru do użytkownika.

METODA BODY GEOMETRY FIT

Body Geometry Fit jest kompleksową metodą indywidualnego dopasowania roweru do potrzeb, umiejętności i wymagań kolarza. Powstała dzięki bliskiej współpracy z jednym z czołowych badaczy na polu medycyny sportowej, założycielem słynnego Boulder Center for Sports Medicine, doktorem Andy Pruittem. Pozwala połączyć wiedzę medyczną i biomechaniczną i wykorzystać do maksimum zalety produktów Body Geometry w każdym punkcie kontaktu z rowerem. W efekcie każdy kolarz otrzymuje rower idealnie dopasowany do swojej budowy ciała, umiejętności, doświadczenia i kondycji fizycznej. W naszym Profidea Body Geometry Fit  Studio korzystamy z nowoczesnych technologii:

Data System:  

Za pomocą dwóch kamer, bocznej i przedniej, nagrywa rowerzystę w ruchu, tworzy obraz 3D, ukazując rzeczywistą sylwetkę kolarza. Umożliwia pomiary rowerzysty w trakcie próby dynamicznej na rowerze. Z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania ułatwia porównanie pozycji przed i po wprowadzeniu zmian.

Retül:

Nowe narzędzie Body Geometry Fit,zaprezentowane przez firmę Retül, jest obecnie zoptymalizowane pod kątem BG Fit. Oparte jest o oprogramowanie, zbierające dane z czujników na ciele rowerzysty i tworzące trójwymiarowy obraz wideo. Dzięki niemu specjalista Body Geometry Fit ma do dyspozycji wszelkie szczegóły dotyczące pozycji kolarza na siodełku i może zacząć ją optymalizować.

PROCES BODY GEOMETRY FIT

W pięciu opisanych poniżej krokach  dopasujemy Ci rower i polecimy rozwiązania gwarantujące wygodniejszą jazdę i co najmniej o 5 % lepsze osiągi.

1/ PROFIL KOLARZA

Zapytamy Cię o Twoje cele, ocenimy Twoją siłę i możliwości fizyczne. Poznamy Twoje potrzeby, słabe punkty, dawne kontuzje i dowiemy się, co chcesz osiągnąć.

2/ BADANIE MOTORYCZNE

W tej fazie badamy typowy zakres ruchów kolarza, budowę stopy, kolan i zakrzywienie kręgosłupa, by zidentyfikować ewentualną asymetrię i określić punkty wyjściowe dla ustawienia optymalnej pozycji.

3/ USTAWIENIA W WIDOKU BOCZNYM

Celem jest określenie optymalnej pozycji kolarza z perspektywy bocznej, tj. wysokości i przesunięcia siodła, położenia jarzma sztycy, długości i kąta nachylenia mostka.

4/ USTAWIENIA W WIDOKU PRZEDNIM

Analiza widoku z przodu zapewnia szereg danych biomechanicznych i kinetycznych, pozwalając ustawić pedały i dobrać wkładki tak, aby biodro, kolano i stopa ustawione były idealnie w linii prostej.

5/ WIZYTA KONTROLNA

Kolejnym punktem procesu jest wizyta kontrolna (zwykle po tygodniu-dwóch), mająca na celu ocenę efektywności wprowadzonych zmian, adaptacji do nowej pozycji i wprowadzenie niezbędnych korekt.
Idea Body Geometry opiera się na pełnej harmonii kolarza i jego maszyny.Metodyka dopasowania pozycji w siodle Body Geometry Fit w połączeniu z produktami Body Geometry są gwarancją dłuższej i szybszej jazdy bez uczucia dyskomfortu.

PRODUKTY BODY GEOMETRY

We współpracy z ekspertami ds.anatomii i biomechaniki opracowujemy produkty sygnowane logo Body Geometry. Siodełka, obuwie, rękawice i chwyty Body Geometry są gwarancją idealnego dopasowania w każdym punkcie kontaktu kolarza z rowerem. Staranny dobór poszczególnych elementów jest gwarancją harmonijnezdrowej i niemęczącej jazdy.

Miednica

Głównym zadaniem siodełka jest odpowiednie wsparcie kości kulszowych. Powinno również zapewniać symetryczną pracę nóg w trakcie pedałowania i minimalizować ucisk na tkankę miękką, nie ograniczając krążenia krwi.

Dłonie

Anatomiczny kształt kierownicy, żelowe owijki, chwyty i rękawiczki z żelowymi wkładkami eliminują ucisk na nerw łokciowy, zwiększają komfort i – dzięki ułatwieniusterowania – bezpieczeństwo jazdy.

Stopy

Obuwie Specialized ze wsparciem łuku podłużnego i wysklepieniem w części śródstopia zapewnia optymalne wykorzystanie siły nacisku na pedały, zwiększając efektywność i zmniejszając ryzyko kontuzji.

SIODEŁKA I WKŁADKI

Siodełka Body Geometry projektowane są pod czujnym okiem specjalisty ds. ergonomii, doktora Rogera Minkowa. Od podstaw opracowywane są oddzielne, znacząco różne modele dla kobiet i mężczyzn. Damskie siodełka są krótsze i mają większe wycięcie. Istotną cechą naszych siodełek jest również kanał o anatomicznym kształcie w środkowej części. Przy odpowiednio dobranej

szerokości taka konstrukcja zapewnia swobodne krążenie krwi i redukuje do minimum ucisk na tkankę miękką. Właściwy dobór siodełka jest również istotny z punktu widzenia biomechaniki – w tym przypadku zapewnienia symetrycznej pozycji na rowerze, a co za tym idzie równomiernej pracy prawej i lewej połowy ciała.

Wygodne siodełko musi mieć idealną szerokość, dlatego każdy z modeli Body Geometry dostępny jest w kilku rozmiarach (130, 143, 155 lub 168 mm).

Różnorodne kształty siodełek są odpowiedzią na różnice w budowie ciała, odmienne potrzeby użytkowników i różne preferowane pozycje jazdy. Dlatego tak ważne dobranie jest poza szerokością siodła jego odpowiedniego typu, innego dla rowerów szosowych, mtb lub miejskich.

Korzystając z map nacisku dobieramy optymalne miejsce i typ wyściółki dla różnych rodzajów siodełek i stylów jazdy. Pełen komfort gwarantuje równoczesnestosowanie odpowiednio dobranej wkładki w spodenkach rowerowych. Ze względu na różnice anatomiczne, różnią się wkładki dla kobiet i mężczyzn.

RĘKAWICZKI I CHWYTY

Długi kontakt dłoni z kierownicą może powodować duży dyskomfort. Ucisk na nerw łokciowy jest często przyczyną bólu, mrowienia lub nawet utraty czucia w palcach. W efekcie zamiast przyjemnej jazdy po lesie doświadczamy cierpienia i zniechęcamy się do dłuższych wycieczek. Istnieje wszakże rozwiązanie wszystkich tych problemów, którym są strategicznie rozmieszczone wkładki w rękawiczkach Body Geometry.

Odpowiednio dobrane rękawiczki i chwyty oznaczają wygodną jazdę i pełną kontrolę nad rowerem. Rękawice mają anatomiczny krój, a technologia LifeLine oznacza idealne dopasowanie do dłoni. Wiemy, że dłonie kobiet i mężczyzn nie są takie same, i projektujemy oddzielne rękawice i chwyty dla kobiet i mężczyzn.

BUTY I WKŁADKI

Kliny varus/valgus służą modyfikacji sposobu ułożenia stopy w bucie, by zapewnić optymalną pracę stawów w trakcie pedałowania. Specjalne obuwie dla kobiet jest od podstaw projektowane z uwzględnieniem różnic w budowie damskiej i męskiej stopy. Damskie buty charakteryzują się węższąpiętą i czubkiem oraz niższym śródstopiem.

W ramach programu Body Geometry ściśle współpracujemy z Dr Andy Pruittem, założycielem Boulder Center for Sports Medicine. Zdobyta wiedza znajduje odzwierciedlenie w sposobie projektowania i produkcji obuwia. Wsparcie łuku podłużnego i wkładki varus w podeszwie zapewniają linearne ustawienie stopy, kolana i biodra, a w efekcie optymalne przeniesienie siły nacisku na pedały. Każda stopa jest inna,dlatego w procesie dopasowania BG Fit uzupełniamy obuwie o odpowiednie wkładki i kliny. Dzięki nim każdy obrót korby jest efektywniejszy, a kolarze szybko odnotowują poprawę osiągów. Wkładki Body Geometry gwarantują trzystopniowe (od płaskostopia po wysoko wysklepioną stopę) wsparcie łuku podłużnego i śródstopia.


Komentarze